Diş Beyazlatma (Bleaching)

KlinikS Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Diş Beyazlatma

Dişlerinin renginden memnun olmayan kişilere kozmetik bir çözüm olarak önerdiğimiz diş beyazlatma ile çeşitli nedenlerle dişlerde renk değişimi yapılarak kişiye özel olarak diş rengini birkaç ton açmak için uygulanılan yöntemdir. Dişlerin gözenekli mine yapısından oluşan renkli organik ve inorganik maddelerin diş beyazlatma jelleri ile çözünmesi işlemidir. Dişlerin renk değişimine neden olan sigara, çay, kahve, cola vb. şekerli ve boya içeren içeceklerin veya antibiyotik ve aşırı floridin fazla tüketiminden dolayı dolgu, protez ve kaplamalar dişlerde lekelenmelere ve renk değişimlerine neden olmaktadır.

Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Diş beyazlatma yöntemi iki şekilde yapılmaktadır.

İlk yöntem; klinikte bir uzman tarafından beyazlatıcı jeller ve ilaçlar kullanılarak beyaz renkli ışınların dişe tutulmasıyla yapılırken,

İkinci yöntem; Birinci yönteme takiben hastanın evinde uygulayabileceği yöntemler silsilesidir. Hekim hastanın ağzına göre bir ölçü alarak özel kalıp hazırlatır. Hasta kendisi için özel hazırlanmış olan bu kalıbın içerisine beyazlatıcı ilacı koyarak uygulanacak dişlerin üzerine yerleştirir ve hekimin tavsiye ettiği süre uygulanır.
Beyazlatılan Dişler Ne kadar Süre Beyaz Kalır?

Bleaching yöntemi ile beyazlatılan dişler birkaç yıl beyaz kalmaktadır. Bu süreç kişinin alışkanlıklarına, sigara içmesine, beslenme alışkanlıklarına ve diş bakımına verdiği öneme göre değişim göstermektedir.

Lazerli Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Lazerli diş beyazlatma da yine diş üzerine özel jeller kullanılarak, kimyasal malzemelerle yapılan diş beyazlanmadan farklı olarak yüksek enerjili özel bir ışın sistemi kullanılır. Işığın kaynağı Led veya diyot-lazerden oluşabilir. Mutlaka diş hekiminin gözetimi ve kontrolün de yapılması gereken bu uygulama diş etlerinde genetik olarak hiperpigmentasyon bulunan hastalara 3 ile 4 seans lazer ile peeling yapılarak uygulanır ve bu sorun ortadan kaldırılabilir.

Lazer İle Diş Beyazlatma Kaç Seansta Gerçekleştirilir?

Lazer ile diş beyazlatma 3ila 4 seans arasında gerçekleştirilmektedir. Tek beyazlatma seanslarında sadece diş minesinin rengi beyazlatılmış olur, uzun süreli kalıcı ve etkili beyazlatma sağlanamaz. Her seans on beş dakika sürmektedir. Profesyonel yöntem ve teknikler uygulanarak dişleriniz uzun süreli ve kalıcı bir beyazlığa sahip olabilir. Ve istediğiniz beyaz dişlerle mutlu gülüşlere sahip olabilirsiniz.

Yeni Karaman Mah.

Sanayi Cad. No: 150 B

0(224) 451 7114 - 15

0(543) 280 09 91

Pzt- Cuma: 10:00 - 19:00

Cumartesi: 10:00 - 14:00

E-Mail

bilgi@kliniks.com.tr